A madarak szerelmesei

Teljes szövegű keresés

A madarak szerelmesei
A századvég kedvezett a madártani kutatóknak, gondoljunk csak Chernel Istvánra, aki szintén Norvégiában kezdte madártani pályafutását, s 1893-ban könyvet is adott ki ottani tapasztalatairól, s ennek az utazásnak az érdekessége talán nem is a madarakban rejlik, hanem abban, hogy ennek nyomán Chernel elsőként írt a síelés hasznáról, először cikkek formájában, majd kiadta "A lábszánkózás kézikönyvé"-t. Jó barátságban volt Herman Ottóval is, s 1916-ban ő lett a Madártani Intézet igazgatója. Addigra már megjelent a csodálatos képekkel illusztrált háromkötetes műve ezzel a címmel: "Magyarország madarai, különös tekintettel gazdasági jelentőségükre". Ezt egészítette ki azután az ország madarainak névjegyzékével, s a szakemberek számára írt eme fontos kötete 1918-ban jelent meg.
Madarász Gyulának már a neve is jelzi, hogy a Magyar Nemzeti Múzeum madárgyűjteményének volt a vezetője, aki Ázsiában, Afrikában és Európában is vizsgálta a madárvilágot, s mint művészember, amidőn a század végén saját kötetében mutatta be Magyarország madarait, ehhez valamennyi illusztrációt maga készítette. Festményeit egykoron a Műcsarnokban is megtekinthették az érdeklődők.

 

 

Arcanum Újságok
Arcanum Újságok

Kíváncsi, mit írtak az újságok erről a temáról az elmúlt 250 évben?

Megnézem

Arcanum logo

Az Arcanum Adatbázis Kiadó Magyarország vezető tartalomszolgáltatója, 1989. január elsején kezdte meg működését. A cég kulturális tartalmak nagy tömegű digitalizálásával, adatbázisokba rendezésével és publikálásával foglalkozik.

Rólunk Kapcsolat Sajtószoba

Languages







Arcanum Újságok

Arcanum Újságok
Kíváncsi, mit írtak az újságok erről a temáról az elmúlt 250 évben?

Megnézem