Fenyvesek

Teljes szövegű keresés

Fenyvesek
Legtöbb fenyveserdőnk ültetett. Az Alpokalja párás völgyeiben valószínüleg őshonos a lucfenyő, népies nevén karácsonyfa. A lucosok is általában kísérő fafajok nélkül alkotnak sűrű erdőállományokat. Avartakaróval borított, savanyú talajukon gyakori cserje az áfonya.
A sokféle ültetett erdei fenyő ugyancsak a Nyugat-Dunántúlon, valamint a Bakonyalja homokján őshonos. Az erdei fenyő koronája a luccal ellentétben ritkás, sok fényt enged át, így alatta rendszerint sűrű cserje vagy második koronaszint alakul ki. Ugyancsak a Bakonyban, Szentgál környékén találjuk Európa legnagyobb tiszafaerdejét.
A tiszafa őshonos fenyőnk. Bár lassú növekedése miatt nagy fává csak ritkán nő, borostyánkő színű, tömör fája igen értékes. Nem árt óvatosnak lenni vele: magja, de még tűlevele is mérgező! (A madarak eszik édeskés, piros magköpenyét, ám a mag sértetelenül halad át bennük, a mérgező alkaloida [toxin] nem szabadul fel.)

 

 

Arcanum Újságok
Arcanum Újságok

Kíváncsi, mit írtak az újságok erről a temáról az elmúlt 250 évben?

Megnézem

Arcanum logo

Az Arcanum Adatbázis Kiadó Magyarország vezető tartalomszolgáltatója, 1989. január elsején kezdte meg működését. A cég kulturális tartalmak nagy tömegű digitalizálásával, adatbázisokba rendezésével és publikálásával foglalkozik.

Rólunk Kapcsolat Sajtószoba

Languages







Arcanum Újságok

Arcanum Újságok
Kíváncsi, mit írtak az újságok erről a temáról az elmúlt 250 évben?

Megnézem