Munkálatai, a pesti nevendék papság magyar iskolájának. III. köt. (8-r. 203 és 1 l.) Pesten, 1836. Trattner-Károlyi nyomtatása. E…

Teljes szövegű keresés

Munkálatai, a pesti nevendék papság magyar iskolájának. III. köt. (8-r. 203 és 1 l.) Pesten, 1836. Trattner-Károlyi nyomtatása. E. M.
Tartalma:
Aranyszájú Szent János homiliái. A keresztény hit-tanítások rövid rajzolata, a valódi kath. hit-ágozat szerint, egymással való öszve köttetésökben, és erkölcsi tekintetben.
Gróf Rimini Leopardi Dialoghetti nevű szabadelmű katekismusából.
Chateaubriand munkáibul.
Eredeti munkák: Az eredeti bűn. – Astrikus, vagy Anastasius első kalocsai püspök életrajza.
IV. köt. (8-r. VIII, 274 l., 1 lev. és Losi Imre esztergomi érsek arcképe.) Budán, 1837. A magyar kir. egyetem bet. E. M.
Tartalma:
Forditások: Sz. Ignácz martyr és antiochiai püspök élete. – Ugyanannak a rómiakhoz irt levele. – Sz. Leo e néven I-ső római pápa rövid életrajza. – Ugyanannak 8-dik beszédje a gyüjtöttekről s alamizsnáról. – Ugyanannak karácsonnapi beszédje. – A katol. anyaszentegyház elvei az emberek üdvösségéről. Frayssinous után. – A lélek halhatatlanságát az erkölcsiség és érzelem bizonyítja. Chateaubriand után. – Eredetiek: Költemények. A szent írás philosophica magyarázásáról. – A gyónásról hit-erkölcsi tekintben. – A lelkiismeret hatalma. – A magány. – A katolika hittani alkat (systema catholicum doctrinale) megegyezése a helyes vizsgálati igyekezettel. – Losi Imre esztergomi érsek élete. L. I. siremlékét ábrázoló kőnyom. tábláv.
V. köt. (8-r. 3 lev., X, 343 l. és Klimó György pécsi püspök arcképév.) Budán, 1838. A magy. kir. egyetem bet. E. M.
Tartalma:
Sz. Hieronymus rövid életrajza. – Ugyanannak Nepotiánhoz irt levele a papok életéről. – Aranyszájú sz. János értekezése a felől, hogy kiki magának árt. – Sz. Leo pápa levele a calcedoni zsinathoz. – Az isteni tiszteletről általjában. Frayssionous után. – A kereszt. kath. anyaszentegyház védelme a fanatismus vádjai ellen. Frayssinous után. – A nevelésről. Frayssinous után. – Ismertetése a nevezetesebb religiói néptévelygéseknek. – Eredetiek. Költemények. – Az igéret nagyapja. – A természeti religió fogyatkozásai. – Klimo pécsi püspök élete.
VI. köt. A primás ő herczegsége arczképével. (8-r. VI l., 1 lev., 346 l., 1 lev. és Kopácsy Jósef esztergomi érsek arcképe.) Budán, (1839.) A magyar kir. egyetem bet. 1.– E. M.
Tartalma:
A szent atyák. – Szent Cyprian. – Sz. Cyprian értekezése a halandóságról. – A sz. mise szolgálatról. Segneri után. – A religio tárgybani indifferentismusról. – Vázolatok Geramb jerusálemi utazásából. – Nehány levelek Milner «a religiói vitatkozásoknak vége» cz. munkájából. – Az egyház a katholikusok értelmében. Möhler után. – A kathol. hit. – Paraenesis. Stolberg után. – Judith. Balláda. – Erkölcsi képek. – Az első keresztények hitéről. – Néhány vonások Széchenyi György esztergomi érsek életéből. – Vischeringi b. Droste Kelemen Auguszt kölni érsek egy protestánstól védelmezve. – Egy két szó magyar iskolánkról.
VII. köt. (8-r. XV, 328 l. és 1 lev.) Budán, 1840. A magyar kir. egyetem bet. –.48 p. E. M.
Tartalma:
Inditóokok a régi egyházi literatura tanulására. – Nazianzi sz. Gergely életrajza. – Sz. Cyprian értekezése az egyház egységéről. – Töredék sz. Ágoston Isten városa cz. munkája 5-ik könyvéől. – Krisztus megtestesülése érdemei. Bartoli után. – Jézus jövendölete Jeruzsálem pusztulásáról. – Levelek az egyház tekintetéről. – Fenelon 139-dik és 167-dik levele. – A pap viszonya az iskolához. – Mire kell a lelkipásztornak tekintve a társalgást figyelni. – Bévezetés az egyházi történetirásba. Möhler után. – Jeruzsalem és a szent sir őrjei. – A papi beteglátogatásról. – A pápa felsőségéről. – Milner után. – Költemények. – Jézus az emberiség jóltevője. – Miért lettem pap? – Vurum József nyitrai püspök életrajza.
VIII. köt. (8-r. XV, 184 l. és 1 lev.) Budán, 1841. A magyar kir. egyetem bet. –.48 p.
Tartalma:
A «szent atya» nevezetről. Möhler után. – Sz. Fulgentius élete. – A hitről. Sz. Fulgentius után. – Jeruzsalem elpusztulásáról. Flavius József után. – A külső isteni tiszteletről. Tassoni után. – Az egyházi szolgákról. Tassoni után. – A vándor sz. Bernárd hegyén. – A biblia. – Határok, mellyeket a religió a bölcselő észnek szab. Guénard után. – Imádság. – A két szomszéd. – Keménység a szűkölködők iránt. Massillon után. – Az egyházi fenyíték az első században. Fleury után. – A mennyország költői képekben. Chateaubriand után. – Néhány szó az anyaszentegyház szertartásiról. Wiseman után. – A kereszténység állapota Chinában. Wiseman után. – A szentségek hét száma. – A keresztek- és képoszlopokról. – A bucsú. – Maximilián bajor herczeg Jeruzsálemben. – A pápai hatalom a népek polgárosodására nézve. – Visszatekintés az egyháztörténet lefolyt utólsó 40 éveire. – Ki a katholikus? – A Jesuiták üldöztetése és eltörlése. Stark után. – A javitó fogházak története. – Osius püspök felelete Constantius császárhoz. – A religio szava. – Az ész hálája. – Gr. Eszterházy Károly élete. – Költemények.
IX. köt. (8-r. XIII, 337 és 1 l.) Budán, 1842. A magy. kir. egyetem bet. E. M.
Tartalma:
Vezérhangok sorsosainkhoz. – Sz. Athanasius életrajza. – Az ariánusok története. Sz. Athanasius után. – Az apostoli hitvallás. Sz. Ágoston után. – A keresztény religio. Genoude után. – A keresztény morál. Delaure-Dubez után. – A keresztény nevelés. Duval után. – Fölvilágosítások a bucsukat illetőleg. Wiseman után. – VII. Pius fogsága s az anyaszentegyház győzedelme. Tassoni után. – Fölvilágosodás- és művelődési törekvések a középkorban. – Az olvasó. Schmid után. – Az isteni szolgálatbeli nyelv. Schmid után. – A papság megutáltatása. Stark után. – A jesuiták Magyarországban. – Fölvilágosodás és élet. – Gr. Batthyáni Ignácz életrajza. – Költemények.
X. köt. (8-r. XV, 344 és XXXIV l.) Budán, 1843. A magy. kir. egyetem bet. 1.20 p. E. M.
Tartalma:
Az igaz religióról. Beszélgetés Fénelon cambriai érsek és Ramsai lovag között. – Tertullianus (életrajza). – Az elidősülés könyve az eretnekek ellen. – Nagy sz. Basiliusnak a sz. lélekről irt könyve. – Abeilard és a tanitmányai által okozott theologiai s politikai mozgalmak. – Vallási üldözésekről. Milner János levele Brown Jakabhoz. – A szent mise áldozat. – A pápaság és ellenei. – A papi nőtlenség. – A zsolozsma. – A paraguayi missiók. Chateaubriand után. – Az indusok boldogsága. – O’Connel beszéde a catholicismus jelen s jövendőjéről Nagy-Britannia s más protest. tartományokban. – A catholicusok sanyargattatása Orosz és Lengyelországban, a görög és orosz szakadást tárgyazó előzményekkel. – Mi atyánk. – Szivárvány. – Horváth Endre. B. Andrássy Antal rosnyói püspök életrajza. – Párbeszéd az inquisitióról. – Költemények.
Folytatása ezen cím alatt:
Pesti növendék papság magyar iskolájának munkálatai. XI. évfoly. (n. 8-r. X l., 1 lev., 362 l. és 1 lev.) Pesten, 1844. Trattner-Károlyi bet. E. M.
Tartalma:
Sz. Athanasius beszédje az eretnekek ellen. – Sz. Bernárd életrajza, és értekezése a megtérésről; vagyis az élet megjobbitásáról. – A pápák utazása. – Aphorismák a christianismus ugyanazonossága fölött. – Ötven indokok, miért kell a kath. religiót minden egyéb religiónak elébe tenni. – A religio. – Értekezés a kath. egyház nevezetről. – Gondolatok. – Szózat sorsosainkhoz. – Három fő erény. – Élet. – A kereszt. – A bűnöshöz. – Áldozat. – Óhajtás. – Az árva imája. – Őrző angyalomhoz. – Sz. István király halála. – Egyházunk. – Anyagiság. – A primatusról. – Husz János. – Klobusiczky Péter kalocsai érsek életrajza.
XII. évfoly. (n. 8-r. XII l., 2 lev. és 359 l.) Pesten, 1845. Nyomt. Trattner Károlyi bet. 1.– E. M.
Tartalma:
A kinyilatkoztatott religio. Különös tekintettel az álladalomhozi viszonyaira. Siguier A. után. – Jeruzsálemi sz. Cyrill életrajza. – Sz. Cyrill 18-ik hitbeli oktatása a fölvilágositandókhoz a hitvallás eme szavai fölött: Hiszek egy közön. ker. anyaszentegyházat, testnek föltámadását és az örök életet. – Az ész mérsékléséről a religio dolgában. Muratorius után. – A kath. egyház és proselytismusa. Westermayer A. után. – Gondolatok a christianismusról. Droz J. után. – A vallási gyülöletről. Manzoni A. után. – Költemények. – A ker. religio tökélyesedése. – A türelemről. – Költemény és való. – Somogyi Leopold Márton szombathelyi püspök életrajza.
XIII. évfoly. (n. 8-r. XIII, 3, 338 és 1 l.) Pesten, 1846. Nyomt. Trattner-Károlyi bet. E. M.
Tartalma:
Aranyszájú sz. János életrajza. – Aranyszájú sz. János VI-ik homiliája sz. Pálnak a korinthiaiakhoz irt első levelére. – Lerinei sz. Vincze emléklapjai. – Az ál s a valódi reformatio. – A falusi lelkipásztor. Pinard után. – A pap mint béke angyala a városokban. – Nehány vonás az első keresztények életéből. – Az egyház-szellem hatásáról különösen az irodalom által. – Vázolatok korunk vallás-erkölcsi állapotáról. – Fuchs Xavér Ferencz egri első érsek életrajza. – Költemények.
XIV. évfoly. (n. 8-r. X, 316 l. és 1 l ev.) Pesten, 1847. Nyom. Beimel Józsefnél. E. M.
Tartalma:
Korunk nagy vallási kérdéseinek fejtegetései. Hirscher B. után. – A pápa, az egység kútfeje. Pinard után. – A katholika tanok hathatósan segitik elő a gazdasági tudományt a vagyonszerzés és földosztás dolgában. – Költemények. – Élet- és jellemképek az egyház és korunk történetéből. 1.) Radikalizmus hőstettei Sveiczban. 2.) Ronge és a kath. nép Badenban. 3.) A két egyházfő. 4.) A lengyel lázadás és a kath. egyház. 5.) A berlini protestáns, és VI. baltimorei kath. zsinat. 6.) XVI. Gergely halála. IX. Pius. – Krisztus és egyháza. – Történeti visszapillantás remete sz. Pál szerzetére. – Nehány vonás sz. Gellért csanádi püspök és vértanú életéből.
XV. folyam. (n. 8-r. 6 lev. és 297 l.) Pesten, 1848. Ny. Trattner-Károlyi bet. E. M.
Tartalma:
Korunk nagy vallási kérdéseinek fejtegetése. Folyt. – Laicsák Ferencz nagyváradi püspök életrajza. – Töredék gondolatok a seminariumok történetéről.
Folytatása ezen cím alatt:
Munkálatok a pesti növendék papság magyar egyházirodalmi iskolájától. XVI. évfolyam. (n. 8-r. XII és 302 l.) Pesten, 1852. Emich és Eisenfels könyvny. E. M.
Tartalma:
A papság föladata a 19. században. – Az egyház külhatása az ital- és sajtó vészre nézve. – A falusi lelkész könyvtára. – A pápa csalhatatlanságának védelme a szentirás ezen helyének «Tu es Petrus» stb. hamis magyarázatai ellen. – Becket Tamás halála. – Levél egy protest. ministerhez, melyben Luther mint számos régi eretnekség fölélesztője mutattatik be. – Versezetek. – A világ csalódásai. – Biró Márton püspök életének rövid vázlata. – A pesti papnevelő intézet növendékei 1806–7-ben.
XVII. évfoly. (n. 8-r. X, 336 l. és 2 lev.) Pesten, 1853. Emich Gusztáv könyvnyomd. E. M.
Tartalma:
A spanyol inquisitio és Llorente csekély hitele. – A szentgyónás és oltári szentség. – Sz. Cyprián értekezése az Ur imájáról. – Az egyház és állam. – Versezetek. – A teremtés hat korszaka. – Jézus társasága, különös tekintettel honunkra. – Kluch József nyitrai püspök életrajza.
XVIII. évfoly. (n. 8-r. X, 300 l. és 2 lev.) Pest, 1854. Emich Gusztáv könyvny. E. M.
Tartalma:
Az egyház érdemei a rabszolgaság eltörlése körül. Balmes J. után. – Sz. Cyprián értekezése a béketűrés hasznáról. – Papi nőtlenség. Maistre J. után. – Az emberi ész. Signier után. – A kath. vallás ellen intézett ellenvetések. Martinet után. – Egyház-szónoklattani töredékek. – Egy napi út. Az emberi élet rajza. Johnson után. – Költemények. – Kalászok a magyar egyháztörténelem mezején. – A kétségbeeséssel küzdő. Egy csepp az élet tengeréből. – Az imatársulatok és azok föladata korunkban. – Zombori Lippay György esztergomi érsek életrajza.
XIX. évfoly. (n. 8-r. X l., 2 lev., 282 és 58 l.) Budán, 1855. Ny. Bagó Márton bet. E. M.
Tartalma:
Hiteles vértanúi emlékiratok összegyűjtve, itészetileg rendezve és megvilágítva Ruinart Theodorik által. I. köt.
Pálmaágak a magyar egyháztörténelem kertjéből, vagyis 19 részint szent, részint boldog magyar vértanú életrajza.
XX. évfolyam. (n. 8-r. X l., 3 lev., 280 és 76 l.) Budán, 1856. Ny. Bagó Márton bet. –.48 p.
Tartalma:
Hiteles vértanúi emlékiratok összegyűjtve, itészetileg elrendezve és megvilágosítva Ruinart Theodorik által. II. köt.
Magyarföldi pálmaágak, vagyis kilenc magyar hitbajnok életrajza. – 1. Leleszy János. 2. Kőrösi Márk esztergomi kanonok. 3. Pongrác István jezsuita. 4. Grodec Menyhárt. 5. Bársonyi János itélőmester. 6. Simonidesz János jezsuita. 7. Csepellényi György. 8. Török Márton. 9. Szveteney Miklós. E. M.
XXI. évfolyam. (n. 8-r. XII l., 2 lev., 595 és 4 l.) Budán, 1857. Ny. Bagó Márton bet. E. M.
Tartalma:
Hiteles vértanúi emlékiratok. Összegyűjtve, itészetileg elrendezve és megvilágitva Ruinart Theodorik által. III. köt.
XXII. foly. (n. 8-r. XIV, 325, 41 l. és 1 lev.) Pest, 1858. Ny. Beimel J. és Kozma Vazulnál. E. M.
Tartalma:
Szent Ambrus az egyháziak kötelmeiről irt három könyve. A sz. szerző Paulin szerkesztette életrajzával, Krabinger J. György kiadása után.
Aranyszájú szent János a papságról írt hat könyve. Montfaucon Bernárd kiadása után.
Magyarföldi pálmaágak, vagyis magyar hitbajnokok ismertetése.
XXIII. foly. (n. 8-r. XIV l., 1 lev., 356 l. és 1 lev.) Pest, 1859. Boldini Róbert könyvny. E. M.
Tartalma:
Szent Ágoston püspöknek az Isten városáról irt XXII könyve. A Maurinusok és Strange J. kiadása nyomán. I. köt.
XXIV. folyam. (n. 8-r. XI és 1 l., 400 l. és 1 lev.) Pest, 1860. Boldini Róbert könyvny. E. M.
Tartalma:
Szent Ágoston hippói püspöknek az Isten városáról irt XXII könyve. II. köt.

 

 

Arcanum Újságok
Arcanum Újságok

Kíváncsi, mit írtak az újságok erről a temáról az elmúlt 250 évben?

Megnézem

Arcanum logo

Az Arcanum Adatbázis Kiadó Magyarország vezető tartalomszolgáltatója, 1989. január elsején kezdte meg működését. A cég kulturális tartalmak nagy tömegű digitalizálásával, adatbázisokba rendezésével és publikálásával foglalkozik.

Rólunk Kapcsolat Sajtószoba

Languages







Arcanum Újságok

Arcanum Újságok
Kíváncsi, mit írtak az újságok erről a temáról az elmúlt 250 évben?

Megnézem