296Román–magyar helységnévtár
Adrianu Mare – Nagyadorján
Alba Iulia – Gyulafehérvár
Alexandriţa – Sándortelke
Andreeni – Magyarandrásfalva
Armăşenii Noi – Ménaságújfalu
Axente Sever – Asszonyfalva
Backo Gradiste (Szerbia) – Bácsföldvár
Baia de Arieş – Aranyosbánya
Băile Balvanoş – Bálványosfüred
Băile Chirui – Kérulyfürdő
Băile Harghita – Hargitafürdő (Csíktapolcza)
Băile Homorod – Homoródfürdő
Băile Malnaş – Málnásfürdő
Băile Ozunca – Ozunkafürdő
Băile Sîntimbru – Szentimrefürdő
Băile Tuşnad – Tusnásfürdő
Băiţa de Sub Codru – Mosóbánya
Băţanii Mare – Nagybaczon
Beica de Jos – Alsóbölkény
Beica de Sus – Felsőbölkény
Bicazu Ardelean (Moldva) – Gyergyóbékás
Bistra Mureşului – Dédabisztra
Bodogaia – Alsóboldogfalva
Bogata – lásd Aranyospolyán
Bolovaniş – Bálványospataka
Boroşneu Mare – Nagyborosnyó
Boroşneu Mic – Kisborosnyó
Brîncoveneşti – Marosvécs
Bucea – Királyhágó vasútállomás
Budeşti-Finate – Budatelke
Buzău (Havasalföld) – Bodza
Cacova Ierii – Aranyosivánfalva
Cădaciu Mare – Nagykadács
Călimăneşti – Kelementelke
Călugăreni – Homoródremete
Căpîlna de Sus – Felsőkápolna
Căpuşu de Cîmpie – Mezőkapus
Cărpinenii – Kézdiszentkereszt
Casinu Nou – Kászonújfalu
Cernat – Csernáton (mint Cernatul de Jos és Cernatul de Sus)
Cernatul de Jos – Alsócsernáton
Cernatul de Sus – Felsőcsernáton
Cernăuţi (Bukovina) – Csernovic
Cetatea de Baltă – Küküllővár
Ceuaşu de Cîmpie – Mezőcsávás
Chiheru de Jos – Alsóköhér
Chiheru de Sus – Felsőköhér
Chimitelnic – Keménytelke
Cîmpia Turzii – Aranyosgyéres
Cîmpulung-Moldovenesc (Moldva) – Hosszúmező
Ciobăniş – Csobányos-telep
Cîrlibaba Nou – Radnalajosfalva.
Cisteiu de Mureş – Maroscsesztve
Ciugudu de Sus – Felfüged
Ciumani – Gyergyócsomafalva
Ciusîngeorgiu – Csíkszentgyörgy
Coasta Grindului – Aranyosgerend
Colţeşti – Torockószentgyörgy
Comăneşti – Homoródkeményfalva
Comăneşti (Moldva) – Kománfalva
Constanţa (Dobrudzsa) – Konstanca
Coroisînmărtin – Kóródszentmárton
Crăciunel de Jos – Alsókarácsonfalva
Crăciunel – Karácsonfalva
Crăciuneşti – Nyárádkarácson
Crăeşti – Pusztaszentkirály
Crăieşti – Magyarkirályfalva
Crăieşti – Mezőkirályfalva
Cristeşti – Maroskeresztúr
Cristuru Secuiesc – Székelykeresztúr
Crucea (Moldva) – Keresztes
Czernowitz (Bukovina) – Csernovic
Dămuc (Moldva) – Köszörükőpatak
Darmăneşti (Moldva) – Dormánfalva
Dealu Armanului – Szérűsdomb
Dobolii de Sus – Feldoboly
Doboşeni – Székelyszáldobos
Draculea Bandului – Drekulyatelep
Dumbrăveni – Erzsébetváros
Dumbrăvioara – Sáromberke
Dumitreşti – Demeterfalva
Elisabethstadt – Erzsébetváros
Eremieni – Nyárádszentimre
Făgetu de Sus (Moldva) – Felsőbükk
Feliceni – Felsőboldogfalva
Filpişu Mare – Magyarfülpös
Fîntîna Brazilor – Feketeaszó
Firtanuş – Firtosmartonos
300Focşani (Moldva) – Foksány
Frauendorf – Asszonyfalva
Galaţi (Duna-delta) – Galac
Gheorghe Doja – Dózsa György
Gheorgheni – Gyergyószentmiklós
Gheorghieni – Györgyfalva
Ghimeş-Făget – Gyimesbükk
Ghiriş – Gyéresszentkirály
Ghirişu Român – Mezőgyéres
Glăjărie – Görgényüvegcsűr
Gligoreşti – Sószentmárton
Grebenişu de Cîmpie – Mezőgerebenes
Grozeşti (Moldva) – Gorzafalva
Gura Arieşului – Vajdaszeg
Gura Ciobănuşul (Moldva) – Csobányostorok
Gurghiu – Görgényszentimre
Harghita-Băi – Csíktapolcza
Harghita-Băi – Hargitafürdő (Csíktapolcza)
Hermannstadt – Nagyszeben
Homorod-Băi – Homoródfürdő
Iacobeni (Moldva) – Jakobény
Iacobeni – Kászonjakabfalva
Iara de Mureş – Marosjára
Iclandu Mare – Nagyikland
Ideciu de Jos – Alsóidecs
Ideciu de Sus – Felsőidecs
Întorsura Buzăului (Havasalföld) – Bodzaforduló
Ioneşti – Homoródjánosfalva
Izvoru Crişului – Körösfő
Izvoru Mureşului – Marosfő
Izvorul Trotuşului – Sántatelek
Karlsburg – Gyulafehérvár
Kolcsine (Kárpátalja) – Kölcsény
Laslău Mare – Oláhszentlászló
Laslău Mic – Kisszentlászló
Laz Firtănuş – Firtosmartonos-Láz
Lazărea – Gyergyószárhegy
Lechincioara – Kislekence
Leliceni – Csíkszentlélek
Lisnău-Vale – Lisznyópatak
Litenii de Sus – Magyarléta
Livezi – Lóvész (Csíkszentmihály része)
Lopadea Veche – Oláhlapád
Ludwigsdorf – Radnalajosfalva
Lugaşu de Jos – Alsólugos
Lunca Bradului – Palotailva
Lunca de Jos – Gyimesközéplok
Lunca de Sus – Gyimesfelsőlok
Lunca Mureşului – Holtmaros
Lunca Mureşului – Székelykocsárd
Luncani – Gerendkeresztúr
Magherani – Nyárádmagyarós
Măgura Ierii – Járamagura
Mănăstireni – Magyargyerőmonostor
Mărcuşa – Kézdimárkosfalva
Mărtineni – Kézdimartonfalva.
Mărtineşti – Pusztaszentmárton
Mărtiniş – Homoródszentmárton
Matrici – Nyárádköszvényes
Medişoru Mic – Kismedesér
Meisterhausen – Gödemesterháza (Mesterháza)
Meştera – Gödemesterháza (Mesterháza)
Miercurea Nirajului – Nyárádszereda
Miercurea-Ciuc – Csíkszereda
Mihai Viteazul – Szentmihályfalva
Mihăileni – Csíkszentmihály
Mihăileni – Székelyszentmihály
Miheşu de Cîmpie – Mezőméhes
Minele Lueta – Lövétebánya
Mitreşti – Nyárádszentmárton
Morăreni – Nyikómalomfalva
Mura Mare – Nagyszederjes
Mureşenii Bîrgăului – Marosborgó
Murgeşti – Nyárádszentbenedek
Nadăşa – Görgénynádas (Oláhnádas)
Napoca (Cluj-Napoca) – Kolozsvár
Neumarkt – Marosvásárhely
Nicoleni – Székelyszentmiklós
Nicoleşti – Csíkszentmiklós
Nicoleşti – Káposztásszentmiklós
Nuşfalău – Szilágynagyfalu
Oarba de Mureş – Marosorbó
Ocland – Oklánd (Homoródoklánd)
Ocna de Jos – Alsósófalva
Ocna de Sus – Felsősófalva.
Odorheiu Secuiesc – Székelyudvarhely
Odžaci (Szerbia) – Hódság
Pădurea Iacobeni – Mezőszentjakab
Palanca (Moldva) – Palánka
Păltiniş (Moldva) – Juharos
Păltiniş-Ciuc – Székelyjuharos
Papiu Ilarian – Mezőbodon
Păucişoara – Küküllőpócsfalva
Păuleni – Székelypálfalva
Păuleni-Ciuc – Csíkpálfalva
Peteni – Székelypetőfalva
Petreni – Homoródszentpéter
Petreştii de Jos – Középpeterd
Petreştii de Jos – Magyarpeterd
Petreştii de Sus – Felsőpeterd
Petrilaca – Oláhpéterlaka
Petrilaca de Mureş – Magyarpéterlaka
Piatra Neamţ (Moldva) – Karácsonkő
Plăieşii de Jos – Kászonaltiz
Plăieşii de Sus – Kászonfeltiz
Poian – Kézdiszentkereszt
Poiana de Arieş– Aranyospolyán
Poiana Aiudului – Nyírmező
Poiana Fagului – Bükkhavaspataka
Poiana Tîrnavei – Küküllőmező
Poiana Uzului (Moldva) – Úzmező
Poienilă de Sub Munte – Havasmező
Poieniţa – Kebeleszentkirály
Poloniţa – Székelylengyelfalva
Porumbenii Mari – Nagygalambfalva
Porumbenii Mici – Kisgalambfalva
Prundu Bîrgăului – Borgóprund
Puntea Lupului – Farkasforrás
Răchişul Român – Járarákos
Racoşul de Sus – Felsőrákos
Războieni Cetate – Székelyföldvár
Ruşii-Munţi – Marosoroszfalu
Săcel – Havasasszonyfalva
Sălaşuri – Székelyszállás
Sălciua de Jos – Alsószolcsva
Săntioana – Vajdaszentivány
Şardu Nirajului – Székelysárd
Satu Mare – Szatmárnémeti
Satu Mic – Kecsetkisfalud.
Şăuşa de Cîmpie – Kerelősóspatak
Săvădisla – Tordaszentlászló
Seljatin (Moldva) – Szeletin
Şeuila de Mureş – Oláhsályi
Sfîntu Gheorghe – Sepsiszentgyörgy
Sighetu Marmaţiei – Máramarossziget
Şilea de Nirajului – Nyárádselye
Silvaşu de Cîmpie – Mezőszilvás
Sîmboteni – Mezőszombattelke
Şimleu Silvanei – Szilágysomlyó
Sînbenedic – Magyarszentbenedek
Sîncrai – Székelyszentkirály
Sîncrăieni – Csíkszentkirály
Sîncraiu – Sepsiszentkirály
Sîncraiu de Mureş – Marosszentkirály
Sîndominic – Csíkszentdomokos
Sîngeru de Pădure – Erdőszengyel
Sîngeorgiu de Cîmpie – Uzdiszentgyörgy
Sîngeorgiu de Mureş – Marosszentgyörgy
Sîngeorgiu de Pădure – Erdőszentgyörgy
Sîniacob – Marosszentjakab
Sînmărghita – Mezőszentmargita
Sînmartin – Csíkszentmárton
Sînmartin – Szamosszentmárton
Sînmărtinu de Cîmpie – Mezőszentmárton
Sînmihai de Pădure – Szentmihály
Sînmihaiu de Cîmpie – Mezőszentmihály
Sînmihaiu de Jos – Alsószentmihály
Sînmihaiu de Sus – Felsőszentmihály
Sînnicoara – Szamosszentmiklós
Sînpaul – Homoródszentpál
305Sînpetru de Cîmpie – Uzdiszentpéter
Sînsimion – Csíkszentsimon
Sîntana de Mureş – Marosszentanna
Sîntejude-Vale – Császári, Göcz (Göc)
Sîntimbru – Csíkszentimre
Sîntimbru-Băi – Szentimrefürdő
Sîntioana de Mureş – Csittszentiván
Sînzieni – Kézdiszentlélek
Slănic Moldova (Moldva) – Szalánc
Socolu de Cîmpie – Mezőszokol
Şoimuşu Mare – Nagysolymos
Solovăstru – Görgényoroszfalu
Someşu Cald – Melegszamos
Someşu Rece – Hidegszamos
Soporu de Cîmpie – Mezőszopor
Steierdorf – Stájerlakanina
Stîna de Mureş – Maroscsúcs
Stînceni – Gödemesterháza (Marosgöde)
Sub Piatra – Alsószolcsva
Subcetate – Gyergyóvárhegy
Sucutard – Vasasszentgotthárd
Susenii Bârgăului – Felsőborgó
Tamaşfalău – Székelytamásfalva
Tămaşu – Székelyszenttamás
Tărhăuşi – Tarhavaspataka
Teleac – Marostelek (Oláhtelek)
Ticoş-Floarea (Moldva) – Tikos
Tiha Bîrgăului – Borgótiha
Tîrgu Mureş – Marosvásárhely
Tîrgu Neamţ (Moldva) – Németvásár
Tîrgu Ocna (Moldva) – Aknavásár
Tîrgu Secuiesc – Kézdivásárhely
Tîrnăveni – Dicsőszentmárton
Tîrnoviţa – Küküllőkeményfalva
Tritenii de Jos – Alsódetrehem
Tritenii de Sus – Felsődetrehem
Turnu Severin – Szörényvár
Uioara de Sus – Felsőmarosújvár
Urisiu de Jos – Alsóoroszi
Urisiu de Sus – Felsőoroszi
Valea Boroş – Borospataka
Valea Capelei – Kápolnapataka
Valea Crişului – Sepsikőröspatak
Valea Gîrbea – Görbepataka
Valea Izvoarelor – Buzásbesenyő
Valea lui Pavel – Pálpataka
Valea Rece – Jávárdipatak
Valea Scurtă – Kurtapatak
Valea Seacă – Kézdiszárazpatak
Valea Strîmbă – Tekerőpatak
Valea Uzului – Úzvölgy-telep
Valea Zălanului – Zalánpatak
Vălenii de Mureş – Disznajó
Vălişoara – Járarákos (Oláhrákos)
Vălişoara – Torockógyertyános
Vasileni – Homoródszentlászló
Vatra-Dornei (Moldva) – Dornavatra
Veseuş – Szásznagyvesszős
Vidacutul Unghuresc – Magyarhidegkút
Viişoara – Aranyosegerbegy
Vlăhica – Szentkeresztbánya (Lövéte része)
Vlăhiţa – Szentegyházasfalu
Voivodeni – Vajdaszentivány
Voivodeni Mare – Nagyszentivány
Voivodenii Mici – Kisvajdafalva
Vultureni – Borsaújfalu (Magyarújfalu)