Palócz Ignácz,

Full text search

Palócz Ignácz,
orvosdoktor, született 1867-ben Terennén (Nógrádm.); gymnasiumi tanulmányait Váczon a piaristáknál és Egerben a cziszterczieknél végezte; 1887-ben a budapesti egyetem orvosi karába iratkozott be; az 1890–91. tanévet Bécsben töltötte; 1892-ben megkapta az orvosi oklevelet. Az 1892. kolerajárvány alkalmával segédorvos volt a budai barak-kórházban, később pedig mint másodorvos működött a székesfővárosi Szent János-kórház különböző osztályán, különösen a sebészeti és szülészeti osztályban, 1895-ig. Ezen időre esik irodalmi működésének kezdete (Nyilt koponyatörés czímű művével). Úgy találta, hogy az alopathia elvein alapuló gyógyítás (therapia) elavult és a leghathatósabb gyógyszerek a levegő és világosság, a víz, a nyugalom és mozgás, megfelelő étrend, alkalmas lakás és éghajlat, villamosság és ártalmatlan háziszerek sat. A természetes gyógymód ezen elveinek tanulmányozására 1895-ben Olaszországban, 1896. Svájczban, 1897. pedig Németországban tett hosszabb utazást. Így lett ő a természetes gyógymódnak híve s e czélból alapította gyógyhelyiségét és ezen alapon folytatja Budapesten gyakorlatát.
Czikkei az Orvosi Hetilapban (1896. Felső ajakképzés az alsó ajakból, A sebekről); a Vasárnapi Ujságban (1899. Priessnitz Vincze).
Munkái:
1. A természetes gyógymód kézikönyve. Megbecsülhetetlen tanácsadó mindenkinek az egészség megóvására és a betegségek megszüntetésére. Bpest, 1898. Egy rajzzal.
2. Népszerű orvosi tanácsadó. Az egészség megóvása és a betegségek gyógyítása. U. ott, 1898. 22. ábrával.
3. A villamos fényfürdők. U. ott, 1899.
M. Könyvészet 1898.
A m. n. múzeumi könyvtár példányairól és önéletrajzi adatok.

 

 

Arcanum Newspapers
Arcanum Newspapers

See what the newspapers have said about this subject in the last 250 years!

Show me

Arcanum logo

Arcanum is an online publisher that creates massive structured databases of digitized cultural contents.

The Company Contact Press room

Languages







Arcanum Newspapers

Arcanum Newspapers
See what the newspapers have said about this subject in the last 250 years!

Show me